Telefon: +420 737 633 730 | Email: oms.sumperk@seznam.cz | Adresa: Nemocniční 53, Šumperk, 787 01 | ČÚ: 1900457369 / 0800 | IČ: 67777813

Logo ČMMJ bílé
Okresní myslivecký spolek Šumperk
„Tetřívci“ Štíty

vedoucí kroužku: Eva Dušková, kontakt: 603 338 580

Jako dítě, které vyrůstalo po boku otce myslivce, jsem byla zasvěcena do všech tajů naší přírody a postupem času mě čím dál víc začínalo vadit, jak jsou naše děti negramotné, co se týká naší nejbližší přírody, v které vyrůstají a žijí.

 Televize plná přírodopisných pořadů z celého světa a naše děti byly přesvědčeny, že bažant tvoří rodinku s koroptví a tam někde v lese ze srnce časem vyroste jelen a ten má se srnkou koloušky.

Kroužek jsem založila při školním roce 2013/14 a to s partou nadšených kluků 3. – 7. třída ZŠ. Vůbec jsem tehdy nevěděla do čeho jdu a co všechno to bude obnášet. Název kroužku jsem chtěla, který není jen tak běžný a jelikož se jedná o kroužek s dětmi, rozhodně název musel splňovat buď zdrobnělinu, nebo název který se jako zdrobnělina tváří. Náš MS se jmenuje Tetřívek a tak jsme prostě Družina mladých myslivců Tetřívci Štíty (DMM Tetřívci Štíty). Za dobu trvání kroužku jím prošlo několik desítek dětí, někteří zůstávají, někteří dali přednost fotbalu, tanečnímu, nebo pěveckému kroužku. S těmi věrnými se každoročně účastníme soutěží o ZST a myslím, že úspěchy máme, protože se každým rokem umisťujeme mezi nejlepšími. Pravidelně se účastníme sběru odpadků kolem silnice a přispíváme s programem o přírodě na různých veřejných akcích pořádané městem Štíty. Jsem velice ráda, že mám kolem sebe partu Tetřívků kterou to baví, že mohu přispět se svou trochou do mlýna a že to má smysl.

Jsem na svoje Tetřívky moc pyšná a doufám, že ještě nějakého Tetřívka odchovám 😊

S pozdravem „Myslivosti zdar!!“

 Dušková Eva